integracja pracowników
Strona główna Aktualności Biurowy team building z Bossa Nova Events

Biurowy team building z Bossa Nova Events

Po wielotygodniowej walce z epidemią i praktykowanej w większości biur pracy zdalnej, powoli wracamy do normalności w naszych miejscach pracy. Wiadomo już, że od 1 czerwca możliwe będzie organizowanie eventów plenerowych do maksymalnie 150 osób. Nie wiadomo jednak, kiedy świat wróci do klasycznych wyjazdów integracyjnych, imprez team buildingowych i gier outdoorowych, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Pozostaje również pytanie, na jakich zasadach będziemy mogli robić to w przyszłości. Dlatego też przychodzimy do Was z wielokrotnie wypróbowaną przez nas formą team buildingów organizowanych w biurze i siedzibie organizacji. Chcemy podzielić się z Wami sporą dawką doświadczenia i wiedzy w tym temacie i przekonać, że team building organizowany w biurze może być tak samo, a nawet bardziej kreatywny i ciekawy od tego wyjazdowego i organizowanego na otwartej przestrzeni.

Bossa Nova Events to agencja, która od lat stara się odpowiadać na potrzeby swoich klientów jednocześnie zachowując ciągłą świeżość i oryginalność pomysłów. Zajęcia i aktywności team-buildingowe to nasza specjalność, a proponowane przez nas realizacje i scenariusze to zawsze indywidualne podejście do klienta, świeżość i nowe pomysły. Nigdy nie podchodzimy do tematów sztampowo i powtarzalnie. Dlatego też organizowane w siedzibie firmy zabawy i gry team buildingowe w wersji indoorowej to forma już wielokrotnie przez nas wypróbowana, którą z sukcesem realizujemy od kilku lat. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądała jedna z naszych ostatnich realizacji biurowego team-buildingu, zapraszamy do krótkiej relacji z tego dnia.

TEAM BUILDING W BIURZE – jak zaskoczyć pracowników?

Już na początku pojawiają się jednak pytania, czy team building organizowany w przestrzeni, w której uczestnicy na codzień pracują będzie dla nich owocny i osiągnie tak samo dobre efekty jak ten tradycyjny? Wszystko zależy od profesjonalizmu agencji, której powierzysz swoją realizację i ich kreacji. Temat organizacji biurowego team buildingu jest na pewno trudniejszy, ale zdecydowanie wart uwagi! 

Jakie plusy niesie za sobą organizacja team buildingu w przestrzeni biurowej? Przede wszystkim brak potrzeby rezerwowania więcej niż kilku godzin dla całej grupy pracowników. Zazwyczaj podczas tradycyjnych team buildingów musimy zarezerwować sobie cały dzień lub nawet kilka dni, aby osiągnąć zamierzony cel i efekt integracji. Drugim, znaczącym plusem jest minimalizacja kosztów choćby w temacie rezerwacji przestrzeni na event czy organizacji transportu dla uczestników. Organizując team building w większej aglomeracji, w siedzibie klienta mamy również zdecydowanie większe możliwości osobowe i zespołowe niż w znaczących odległościach od miasta. Aktywny team building, który wymaga użycia dużej ilości sprzętu i akcesoriów? Organizacja eventu w biurze będzie zdecydowanie łatwiejsza i przede wszystkim – pozwoli oszczędzić środki, które w normalnych warunkach trzeba byłoby przeznaczyć na transport techniczny. 

Aby event organizowany w biurze, w którym pracownicy przebywają na co dzień przyniósł założone wcześniej cele, trzeba wykazać się dużo większą kreatywnością. Musimy zadbać o to, aby przestrzeń biurowa nabrała nowego, niecodziennego charakteru. Dobrym sposobem na wzbudzenie zainteresowania wśród pracowników jest utrzymanie wszystkiego w tajemnicy i urozmaicenie eventu firmowego o element zaskoczenia. Podczas naszej ostatniej realizacji zadbaliśmy o to, aby motyw przewodni i wszelkie niespodzianki pozostały tajemnicą do samego końca. Odpowiednia komunikacja pozwoliła nam utrzymać pracowników w niewiedzy aż do samego startu gry. Uczestnicy wiedzieli, że tego dnia zostaną zaproszeni do wspólnego spędzenia czasu, ale nie mieli pojęcia w jakiej formie.

WYBÓR CIEKAWEGO I NIECODZIENNEGO MOTYWU PRZEWODNIEGO

Najważniejszy z wszystkich elementów organizacji team buildingu w siedzibie firmy. Świetna organizacja, mnóstwo atrakcji, wysoki budżet nie oddadzą odpowiedniego efektu, jeśli motyw przewodni nie będzie zaskakujący i nie wzbudzi zainteresowania pracowników. Warto zainwestować środki, poruszyć swoją wyobraźnie i kreatywność tak, aby w momencie zakończenia pracy biurowej, pracownicy mogli od razu przenieść się w inną, alternatywną rzeczywistość. 

Jaki motyw wykorzystaliśmy tym razem? Naszym klientem była młoda i dobrze prosperująca firma z branży IT, a jej zespół to młodzi specjaliści, którzy chętnie uczestniczą w ciekawych aktywnościach i są otwarci na dobrą zabawę. Tym razem zaprosiliśmy pracowników do nie tak dalekiej podróży w czasie i przywitaliśmy ich w świecie Mario Bross i barwnych latach 90”. Team building miał formę gry indoorowej, w której uczestnicy grali w retro gry i zdobywali tym samym punkty za swoje zmagania. Z wielką nostalgią cofnęliśmy się do poprzedniej dekady i przypomnieliśmy sobie jak to było grać na Pegasusie i rozwiązywać kultowe Memory. Zabawa była niesamowita i każdy poczuł się jak w swoich młodzieńczych latach! Cały wieczór zbieraliśmy podziękowania i głosy zadowolenia z ust pracowników, którzy świetnie się bawili i zintegrowali swoje zespoły, bez wychodzenia z biura. Prosimy o więcej takich realizacji!

ARANŻACJA PRZESTRZENI BIUROWEJ

Drugą najważniejsza kwestią jest zadbanie, aby przestrzeń w której pracownicy spędzają każdy swój dzień w trakcie tygodnia nabrała nowego charakteru i była odzwierciedleniem wybranego motywu przewodniego. W bardzo prosty sposób, za pomocą swojej kreatywności można sprawić, że pomieszczenia z których korzystamy na co dzień ukażą nam się w zupełnie nowym świetle. Warto w tej kwestii zaufać doświadczonym agencjom eventowym, które mają sprawdzone sposoby na wcześniejsze zaprojektowanie i przygotowanie scenografii, co sprawi że montaż potrwa bardzo krótko i finalny wygląd biura pozostanie do samego końca tajemnicą dla biorących udział w integracji pracowników.

KLUCZEM JEST SKUPIENIE SIĘ NA GRUPIE DOCELOWEJ

Nie zawsze jednak team building w przestrzeni biurowej będzie najlepszym pomysłem. Skup się na poznaniu potrzeb i charakterystyce swojej grupy docelowej. Dopytaj o to co lubią, jak pracują na codzień, czy są zespołem kreatywnym czy może ich praca jest bardziej powtarzalna. Jeśli zespół na codzień pracuje nad podobnymi projektami, a ich praca zawsze wygląda tak samo i skupia się tylko pomiędzy komputerem, a pracowniczą kuchnią – być może team building organizowany w tej samej przestrzeni może nie być najlepszym rozwiązaniem. Tacy pracownicy bardziej będą potrzebowali zmiany otoczenia na bardziej otwarte i spotkania się w innej niż na dzień przestrzeni.

Zrób wywiad z klientem, zaproponuj kilka wstępnych pomysłów z różnych dziedzin, żeby dowiedzieć się jakie ma preferencje i w którą stronę chce się kierować. Następnie skup się na określeniu celów, które chcecie osiągnąć, włącz kreatywność i do dzieła! Agencja Bossa Nova Events to grupa specjalistów, która w swoim portfolio może pochwalić się wieloma udanymi eventami integracyjnymi w przestrzeniach biurowych klientaSkontaktuj się z nami, a przygotujemy szyty na miarę, oryginalny event firmowy dla Twoich pracowników, bez konieczności wyjazdów i organizacji go z dala od siedziby firmy.