gra terenowa
Strona główna Aktualności Efektywny team building – na co zwrócić uwagę przy organizacji?

Efektywny team building – na co zwrócić uwagę przy organizacji?

Jak zorganizować skuteczny team building, aby pozostał w pamięci uczestników dla długie lata i przyniósł jak najlepsze efekty? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – istnieje wiele czynników, od których zależy powodzenie takiego eventu. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy organizacji jakościowych wydarzeń team buildingowych. 

CZYM JEST TEAM BUILDING? 

Definicja jest bardzo prosta. Team building opiera się na budowaniu zespołu poprzez różnego rodzaju aktywności integracyjne, dzięki którym poszczególni członkowie są w stanie poznać swoje mocne i słabe strony, zdefiniować swoje role w zespole, a także nauczyć się wzajemnej współpracy. Dzięki wyjazdom team buildingowym uczestnicy mogą bliżej się poznać, wzbogacić relacje w grupie, budować zaufanie a nawet wieloletnie przyjaźnie poza codziennym miejscem pracy. Na naszych eventach staramy się tak dobierać aktywności do grupy docelowej, aby zdobyte umiejętności i relacje zaowocowały w codziennej pracy. Często dzięki wyjazdom team buildingowym zespoły bardzo się umacniają, chętniej ze sobą współpracują co można zauważyć w osiąganych celach firmy. 

WYBÓR MIEJSCA

Team building może zostać zorganizowany zarówno setki kilometrów od siedziby firmy, jak i w jej pobliżu – ważne jest, aby miejsce to dostosowane było do oczekiwań Klienta względem aktywności team buildingowych, które mogą być skonstruowane na niezliczoną ilość sposobów. Można zabrać pracowników w góry, zorganizować sportowe aktywności team buildingowe m.in. ekscytujący, całodniowy spływ kajakowy, wyprawę rowerami elektrycznymi czy trening Tai-Chi, a wieczorem udać się na wspólną kolację regionalną lub rozpalić klimatyczne ognisko i stworzyć sielską, przyjazną atmosferę. Jeśli jednak budżet nie pozwala na taki wyjazd, pracownicy mają szereg możliwości integracyjnych we własnym mieście! Gry miejskie są doskonałym sposobem na budowanie zespołu, a ich tematyka może być idealnie dopasowana do grupy docelowej, co pozwoli na pełną integrację. Taka atrakcja jest niezwykle elastyczna – czas jej trwania oraz poziom trudności i skomplikowania można z łatwością dostosować do preferencji Klienta. 

NIC TAK NIE ŁĄCZY JAK WSPÓLNY POSIŁEK…

Podczas organizowanych przez nas team buildingów, zwracamy szczególną uwagę na kwestię wyżywienia. Możliwość zorganizowania kolacji z udziałem wszystkich pracowników to wyjątkowa okazja do rozmów na neutralnym gruncie, co z kolei wpływa na budowanie pozytywnych relacji i zaufania. Warto więc z dbałością podejść do tego aspektu eventu integracyjnego. Jeżeli perfekcyjnie zorganizujemy aktywności integracyjne, a nie podejdziemy do sprawy wyżywienia na poważnie i uczestnicy eventu będą niezadowoleni zarówno z jakości jedzenia, jak i klimatu panującego przy posiłku, to odbije to duże piętno na całym wyjeździe. Pamiętajmy, że dla każdego z nas niezwykle ważna jest kwestia wyżywienia – czasem niewiele trzeba, aby oczarować uczestników, serwując im świeże, lokalne dania, jednocześnie stwarzając swobodną atmosferę do integracji. Nasz zespół z wielkim zaangażowaniem podchodzi do kwestii firmowych posiłków – podczas naszych wyjazdów dbamy nie tylko o walory smakowe, ale również formę tego niezwykle ważnego elementu wydarzenia firmowego. Często organizujemy wspólne warsztaty kulinarne, które integrują zespół, spotkania z kucharzem, live cooking, tematyczne kolacje – do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i kreujemy ofertę dostosowaną do potrzeb grupy docelowej. 

TO LUDZIE BUDUJĄ RELACJE

Animatorzy – to dzięki nim team buildingowe atrakcje osiągają ogromne sukcesy. Aby zrealizować zamierzone cele, należy tak koordynować aktywnościami integrującymi, aby przyniosły oczekiwane skutki. Nie każda gra terenowa ani jakakolwiek inna atrakcja spowodują zjednoczenie zespołu i przeniesienie nabytych umiejętności do życia zawodowego. Animator jest w stanie rozpoznać charaktery uczestników, ocenić ich role w zespole i na tej podstawie poprowadzić wybraną atrakcję lub na bieżąco reagować na pojawiające się potrzeby. Zespół Bossa Nova Events tworzy aktywności team buildingowe zaczynając od analizy grupy docelowej. Personalizacja na wstępnym etapie kreowania atrakcji pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb uczestników oraz dobranie odpowiedniego prowadzącego. 

ATRAKCJE – CZYLI WISIENKA NA TORCIE 

Atrakcje eventowe możemy organizować na niezliczoną ilość sposobów – ogranicza nas jedynie wyobraźnia (i czasem budżet;)). Podczas organizowanych przez nas team buildingów, oferujemy naszym Klientom atrakcje dostępne na miejscu wydarzenia, które potrafią być naprawdę ekscytujące – bez względu na to, czy stanowią jedynie dodatek do eventu, czy są główną rozrywką. Lot balonem, wyścigi dronów, relaksacyjny trening jogi, rafting, jazda konna, lot szybowcem… to tylko nieliczne propozycje z naszej oferty! Dodatkowo tworzymy od podstaw personalizowane rozrywki w postaci m.in. gier fabularnych i terenowych, które są w pełni dostosowane do potrzeb grupy docelowej. Nasze scenariusze wybiegają poza sztampowe propozycje gotowych gier – dla każdego Klienta proponujemy oryginalny motyw, który chętnie osadzamy w danym rejonie korzystając z obecnych zabytków i ciekawych miejsc. 

Co roku organizujemy kilkadziesiąt eventów team buildingowych. Nasze wieloletnie doświadczenie poparte jest m.in. rekomendacjami zadowolonych Klientów, dla których mieliśmy okazję tworzyć niezapomniane wyjazdy budujące zgrany zespół. 

Jeśli myślisz o organizacji wyjazdu team buildingowego i jesteś ciekawy, co możemy zaproponować Twoim pracownikom – odezwij się! ? Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i stworzymy dla Ciebie w pełni spersonalizowaną ofertę na event firmowy.