Agencja eventowa - Bossa Nova Events
Strona główna Aktualności 5 powodów, dla których imprezy plenerowe są dobre dla Twojego biznesu

5 powodów, dla których imprezy plenerowe są dobre dla Twojego biznesu

Wiosna rozkręca się na dobre, a lato czeka tuż za rogiem – jest to dobry czas, aby zaplanować wydarzenie plenerowe. Jeśli Twoja firma nie rozważała jeszcze zorganizowania letniej imprezy dla pracowników teraz jest czas, żeby zacząć działać. Takie wydarzenie plenerowe jak piknik czy festiwal firmowy oferuje wiele korzyści – oczywiście poza dobrą zabawą – podnosi morale i produktywność pracowników.

Po pandemii, imprezy firmowe nabierają jeszcze większego znaczenia. 

W czasie lockdownu, wiele firm przeniosło swoje biura do trybu pracy zdalnej, co z jednej strony pozwoliło na elastyczność w pracy, ale z drugiej strony ograniczyło możliwości budowania relacji między pracownikami. W tym kontekście organizowanie imprez firmowych i spotkań integracyjnych nabiera szczególnego znaczenia. Takie wydarzenia pozwalają na nawiązanie i pogłębienie relacji, zintegrowanie zespołu i zwiększenie poczucia przynależności do firmy. 

Według badań przeprowadzonych przez Glint i The Harvard Business Review, integracje i wyjścia poza biuro mają pozytywny wpływ na morale i produktywność pracowników oraz na efektywność działania firmy. Ponadto, badania takie jak „The Impact of Corporate Social Responsibility on Employee Engagement” pokazują, że organizacja imprez integracyjnych może wpłynąć na pozytywny obraz pracodawcy w oczach pracowników oraz zwiększyć ich zaangażowanie i zadowolenia z pracy. W związku z powyższym, organizacja imprez firmowych i integracyjnych po pandemii może okazać się kluczowa w budowaniu dobrych relacji między pracownikami, zwiększeniu ich zaangażowania i satysfakcji z pracy oraz wzmocnieniu wizerunku firmy.

5 powodów

1. Daj znać, że doceniasz swoich pracowników

Impreza plenerowa to doskonały sposób na pokazanie pracownikom, że ich ciężka praca jest doceniana. Badania wykazały, że pracownicy, którzy czują się cenieni są zmotywowani do bardziej zaangażowanej pracy dla swojego pracodawcy. Organizując na przykład letni piknik, możesz stworzyć niezapomnianą okazję do podziękowania swoim pracownikom.

2. Wspieraj rodzinne formy spędzania czasu

Wydarzenie w plenerze to również dobra okazja do pokazania, że Twoja organizacja ceni sobie równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Organizując zajęcia przyjazne rodzinie, takie jak gry i zabawy, możesz pokazać, że rodziny Twoich pracowników są ważną częścią kultury firmy. Pracownicy, którzy czują, że firma wspiera ich wartości okazują większą lojalność i rzadziej zastanawiają się nad zmianą pracy.

3. Poznajmy się – łączenie działów

Wydarzenia poza biurem dają szansę na połączenie działów, które zazwyczaj nie wchodzą ze sobą w interakcje. Może to poprawić współpracę nad projektami i pomóc w osiągnięciu ogólnych i długookresowych celów firmy. Wspierając koleżeństwo przy piknikowym jedzeniu i grach, możesz stworzyć więzi między osobami z różnych zespołów.

4. Buduj pracę zespołową

Gry plenerowe mogą służyć jako zajęcia budujące zespół. Przeciąganie liny, gra w zbijaka czy gry XXL, które wymagają od pracowników współpracy, mogą przełożyć się na lepszą pracę zespołową i silniejsze więzi w biurze. Badaniem, które potwierdza pozytywny wpływ dobrych relacji między pracownikami, jest raport „The Happiness Index” opracowany przez New Economics Foundation. Badanie to wykazało, że relacje między pracownikami są jednym z najważniejszych czynników wpływających na ich szczęście i zadowolenie w pracy.

5. Podnieś morale

Udany piknik firmowy może podnieść morale pracowników jeszcze długo po zakończeniu imprezy. Pozytywne uczucia wywołane przez łączenie działów, budowanie pracy zespołowej i wspieranie rodzin prowadzą do pozytywnych zmian w kulturze pracy, a przez to przyczyniają się do sukcesu Twojego biznesu. 

Działaj teraz!

Jako agencja eventowa, specjalizująca się w organizowaniu imprez firmowych i integracyjnych, zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak ważne są wspólne spotkania pracowników poza ścianami biura. W końcu spędzają oni ze sobą przynajmniej 1/3 doby, a w wielu przypadkach nawet więcej. To właśnie dzięki regularnym wydarzeniom poza biurem takim jak pikniki czy festiwale firmowe buduje się lepsze relacje ze współpracownikami, wpływając pozytywnie na atmosferę w pracy i efektywność działania firmy.

Nie bez powodu imprezy firmowe i wyjścia integracyjne są tak popularne wśród pracodawców na całym świecie. Jak pokazują liczne badania, taka forma spędzania czasu poza biurem pozytywnie wpływa na morale i produktywność pracowników, a także zwiększa ich zaangażowanie w pracę. To nie tylko miłe spotkania w gronie współpracowników, ale również inwestycja w rozwój i wzrost firmy.

Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby każda impreza firmowa, którą organizujemy, była nie tylko dobrze zorganizowana i dostosowana do potrzeb naszych klientów, ale przede wszystkim dostarczała uczestnikom pozytywnych emocji, budowała relacje i wspierała rozwój firmy.