gra terenowa

Zamkowa gra terenowa w Ogrodzieńcu

Strona główna Portfolio Zamkowa gra terenowa w Ogrodzieńcu

Zamkowa gra terenowa w Ogrodzieńcu

Czy wiedzieliście, że zamek z serialu “Wiedźmin” znajduje się w Polsce? A dokładniej w województwie Śląskim we wsi Podzamcze. Piszemy o tym, bo zamek Ogrodzieniec to doskonała lokalizacja pod różnego rodzaju  gry terenowe. Wiemy, bo sami to sprawdziliśmy, organizując fabularną atrakcję z elementami team buildingu. W tej lokalizacji mieści się także jeden z naszych ulubionych hoteli w Polsce – hotel Poziom 511 Design Hotel & Spa.

Gra terenowa nawiązująca do Wiedźmina – polskie zamki idealnym miejscem

Zamek Ogrodzieniec, a dokładniej jego ruiny, mogliśmy zobaczyć w odcinku z finałową batalią. Mury budowli wraz z okalającym ją lasem posłużyły jako sceneria Wzgórza Sodden z wiedźmińskiej sagi. Oglądając serial trudno dopatrzeć się polskiego akcentu, bowiem obraz został dosyć mocno zmieniony przy pomocy komputerowej grafiki. Faktem jest, że zdjęcia odbywały się tam w kwietniu 2019 roku. To nie jedyny zamek, w którym realizowano ujęcia na terenie Polski do popularnego serialu Netflixa. Ekranizacja sagi odbywała się częściowo także w Niedzicy i Czorsztynie, czego efekty możemy zobaczyć w trzecim odcinku serialu. “Wiedźmin” to element popkultury, który w ostatnim czasie naprawdę cieszy się ogromnym zainteresowaniem i staje inspiracją do takich wydarzeń jak np. gra terenowa. Team building w tym miejscu jest zawsze idealnym pomysłem. Wracamy tam często z grupami zarówno w temacie gier terenowych, szkoleń terenowych, konferencji z elementami integracji jak również wyjazdów off roadowych.

Gra terenowa – atrakcja team buildingowa 

Gra terenowa łączyła rys historyczny, fabułę powieści z dobrą, integracyjną zabawą. Wykorzystaliśmy sprawdzone mechanizmy gry, oryginalny scenariusz oraz elementy LARP-u (ang. Live action role-playing). To sprawiło, że mogliśmy zaangażować wszystkich uczestników do wspólnej realizacji misji. Jak mówią pracownicy, to była prawdziwa przygoda w samym środku średniowiecznej wioski wiedźmińskiego świata. Uczestnicy gry zaczęli od wzięcia do ręki mapy starego miasta. Odczytali tajemne znaki, pradawne formuły i symbole. W kolejnych etapach gry musieli odszukać przedstawicieli poszczególnych zawodów, tam zostali zaangażowani do udziału w inscenizacji LARP-owej. Oprócz zagadek i łamigłówek zaproponowaliśmy uczestnikom aktywności fizyczne nastawione na zdrową rywalizację. Misja została ukończona dzięki współpracy wszystkich członków poszczególnych zespołów, a team building zrealizowany jak zawsze na najwyższym poziomie zaangażowania uczestników!