event firmowy agencja eventowa

Office Week – event firmowy Ringier Axel Springer

Strona główna Portfolio Office Week – event firmowy Ringier Axel Springer

Tak da się tylko na żywo – filozofia #SmartWork w praktyce

W maju zorganizowaliśmy serię eventów firmowych w biurach firmy Ringier Axel Springer. Równocześnie działaliśmy w trzech miastach, w trzech biurach: w Krakowie, w Warszawie i we Wrocławiu. Wydarzenie zgromadziło łącznie około 1500 pracowników. Firmowy #OfficeWeek to cykliczne wydarzenie, które jest dopełnieniem filozofii #SmartWork. Pracownicy firmy RASP mogli na nowo przekonać się jak wiele znaczą spotkania i wspólna, biurowa kawa! Firma zaplanowała dla swoich pracowników serię atrakcji, przewidzianych na każdy dzień tygodnia. W końcu #RAZEM lepiej! 

Biurowa rzeczywistość postpandemiczna to często nowoczesne, pełne nowych technologicznych rozwiązań biurowce, ale to też niestety w większości – puste przestrzenie. Nieustannie uczymy się jak funkcjonować w tej zmienionej rzeczywistości i jak przekonać się do powrotu do naszych biur. Na tle zawodowym zaszło tak wiele, prawdopodobnie nieodwracalnych zmian, mamy już inne nawyki pracy, inne przyzwyczajenia, inne zawodowe potrzeby i priorytety. To co, pozostało niezmienne, to potrzeba kontaktów międzyludzkich. Zwykła, energetyczna pogawędka przy kawie, teamowa burza mózgów czy spontaniczna wymiana spostrzeżeń – to bez wątpienia istotne plusy pracy w biurze. Jako agencja eventowa poszukujemy nowych, ciekawych, ułatwiających pracę rozwiązań i sukcesywnie wdrażamy je w wewnętrzne struktury firm naszych Klientów.

Czym jest filozofia #smartwork?

Nowa filozofia #SmartWork z założenia ma wspierać pracę w zgodzie z naturalnym rytmem, jak również sprzyjać budowaniu zaangażowania oraz partnerskich relacji na co dzień. Praca zdalna znacznie ograniczyła kontakty międzyludzkie, a jak już zdążyliśmy się wszyscy przekonać – żadne spotkanie online nie zastąpi tych face to face, codziennych rozmów przy biurowej kawie, kreatywnych warsztatów czy  szkoleń. Filozofia #SmartWork to nie tylko odpowiednio przystosowane biuro do pracowników, które sprzyja kreatywności i współpracy, ale również także rozmaite aktywności w przestrzeni biurowej, które będą stanowić idealne uzupełnienie tej filozofii.  

#RazemRASP w biurze, czyli aktywizacja pracowników na evencie firmowym

Pandemia uniemożliwiła pracownikom Ringier Axel Springer pracę w biurze przez 2 lata – Office Week był pierwszym spotkaniem w przestrzeniach biurowych po tak długim czasie! Nic więc dziwnego, że poniedziałek, czyli pierwszy dzień wydarzenia był szczególny dla wszystkich. Ten szczególny moment rozpoczęliśmy więc wspólnym śniadaniem! Nic bowiem nie jednoczy ludzi jak wspólny posiłek. Przepyszne przekąski, aromatyczna kawa zachęciły wszystkich do wspólnych rozmów i wymianie refleksji na temat pracy zdalnej. 

Poniedziałkowy poranek dostarczył również uczestnikom eventu porządną dawkę wiedzy i inspiracji w ramach Knowledge Pill Live Sessions. W Warszawie zagłębiliśmy się w światowych trendach, a w Krakowie sprawdziliśmy jak wygląda spotkanie w wirtualnej rzeczywistości i poznaliśmy platformę VR meeting rooms.

Z taką dawką pozytywnej energii i motywacji można było płynnie przejść do dalszej pracy w biurze! 

We wtorek zachęcaliśmy pracowników RASP do odświeżenia swojego zdjęcia profilowego. Skoro powrót do biura ruszył pełną parą, to pomyśleliśmy, że warto zadbać o tak zwany „fresh start”. I mieliśmy rację, ponieważ fotograf nie miał chwili wytchnienia, a nowe fotografie sprawiły szeroki uśmiech na nie jednej twarzy! 

W środę skupiliśmy się na filozofii Work/Live Balance – zachowanie równowagi między pracą, a życiem osobistym to niezwykle ważny element funkcjonowania w obecnym świecie. W ramach tej koncepcji, pracownicy firmy mogli skorzystać z biurowych masaży, które także cieszyły się nie lada popularnością. Dla tych, którzy potrzebowali wyciszenia myśli i skupieniu na istotnych aspektach, przygotowaliśmy poranne sesje jogi z wykwalifikowanymi instruktorami. 

Jedną z wielu ciekawszych aktywności w tym intensywnym tygodniu był także kurs pierwszej pomocy,. Uczestnicy mogli realnie sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie pomagania w nagłych wypadkach, a także wynieść z kursu porządną dawkę nowej wiedzy. Bardziej profesjonalnie być nie mogło – były manekiny, była sztuczna krew i najlepsza w Polsce wykwalifikowana kadra ratowników medycznych. Takie emocje można było odczuć tylko na żywo! Równocześnie w środę rozpoczął się #codejam, czyli dwudniowy hackaton, w którym wzięło udział aż 13 zespołów, bo #razem efekty są najlepsze! Dzień zakończyło kameralne spotkanie przy kawie z Markiem Dekanem – CEO, dzięki któremu pracownicy mogli bliżej poznać w fajnej, biurowej atmosferze. 

Czwartek był zdecydowanie aktywnym dniem sportu! Pod okiem ćwierćfinalisty Mistrzostw Świata w tenisie stołowym zorganizowaliśmy międzymiastowy finał ping-ponga, W finale wzięli udział przedstawiciele biur z Warszawy, Krakowa i Wrocławia – chcieliśmy zintegrować pracowników nie tylko w obrębie jednego biura, więc odbyła się całkiem zacięta sportowa rywalizacja między miastami. Obserwowaliśmy również efekty hackatonu i wybraliśmy te najlepsze. Jednogłośnie stwierdzamy, że praca #razem. Na zakończenie tego niesamowitego tygodnia pracownicy spotkali się na firmowej imprezie. Zorganizowaliśmy ją w przestrzeni biurowej. Open Space wypełnił się dobrym jedzeniem, napojami i muzycznymi brzmieniach od najlepszych DJ-ów.

Jeśli chcecie zachęcić swoich pracowników do powrotu do biur, to zobaczcie jak to zrobiliśmy wspólnie z Ringier Axel Springer Polska. Był to niezwykle kreatywny, pełen wyzwań i atrakcji Office Week vol. 1! Idealny event firmowy istnieje? Tak, napisz do nas!