eventy firmowe
Strona główna Aktualności Event online – nie rezygnuj z wydarzeń firmowych!

Event online – nie rezygnuj z wydarzeń firmowych!

Już od kilku lat coraz większą popularność zyskuje interaktywna komunikacja multimedialna realizowana przy pomocy nowych technologii. W obecnym, trudnym dla wszystkich czasie jest to niezwykle potrzebne narzędzie do komunikacji między firmami. 

Idealnym rozwiązaniem na dzisiaj dla firm jest skorzystanie z opcji streamingu online. Obecna sytuacja to czas na wprowadzenie dwukierunkowej transmisji online, by usprawnić komunikację między firmami. Nie jest konieczne odwołanie konferencji czy szkolenia, bo można skorzystać z trybu streamingu. Rozwiązanie to pozwala organizować spotkania online zespołów, obrady, konferencje oraz szkolenia. Webinar organizowany przez Bossa Nova Events to kompleksowa usługa, w ramach której przygotujemy profesjonalne studio, zapewnimy zaplecze techniczne oraz reżyserskie.  Wiemy jak prowadzić streaming online i aktywizować jego uczestników z wykorzystaniem multimediów. Zadbamy o scenariusz konferencji, nasz grafik przygotuje plansze, które będą wyświetlały się podczas wydarzenia i pomożemy w koordynacji całego przedsięwzięcia.

Nie od dziś wiadomo, że  jedną z bardziej angażujących form komunikacji jest obraz. Dlatego żadnym odkryciem nie będzie fakt, że video relacja ze spotkania biznesowego czy każdego innego eventu lepiej oddziałuje na odbiorcę niż czytanie długiego raportu. Podobnie jest w przypadku eventów firmowych. Video streaming może być także świetnym pomysłem na zaangażowanie pracowników, partnerów biznesowych czy kluczowych klientów, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu. Tym bardziej, jeśli spotkanie w jednym gronie, w tym samym czasie nie jest możliwe lub gdy klientowi zależy na zmniejszeniu kosztów całego przedsięwzięcia eventowego. 

Streaming z eventu – na co zwrócić uwagę?

Streaming konferencji to jest już poniekąd standard – potwierdzamy jako organizatorzy eventów. Uczestnicy eventów coraz częściej wybierają opcję zdalnego uczestniczenia w wydarzeniu – opcja dużo tańsza, ale przy doborze odpowiednich narzędzi i nowych technologii, tak samo merytoryczna. Przy organizacji tego rodzaju wydarzenia, gdzie wszyscy uczestnicy są online, bardzo ważne jest, aby mogli oni swobodnie zadawać pytania, brać udział w głosowaniu, wyrażać opinie i prowadzić dyskusję, a także aktywnie słuchać wystąpień. W przypadku spotkania lub konferencji tłumaczonej symultanicznie, możliwy jest wybór języka transmisji.

Wideokonferencja odbywa się zazwyczaj przy pomocy komputerów, ale można ją zrealizować także używając smartfona czy tableta (do mediów społecznościowych). Streaming polega na przesyłaniu z dużą prędkością obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym pomiędzy różnymi lokalizacjami. By to zrobić, ważne jest zabezpieczenie sygnału przez dostęp do szybkiego internetu. Mając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, realizujemy takie usługi jak streaming podczas eventów do wielu lokalizacji w jednym czasie. Najważniejsza jest jakość, bardzo dobry sprzęt, profesjonalna obsługa techniczna i precyzja działania – są to niezbędne czynniki do poprowadzenia każdego eventu w trybie online. Podczas realizacji na żywo najważniejszym parametrem technicznym oprócz jakości obrazu musi być małe opóźnienie sygnału video (w odniesieniu do dźwięku).