konferencja

Gra terenowa „Fort Boyard” na Kopcu Kościuszki

Strona główna Portfolio Gra terenowa „Fort Boyard” na Kopcu Kościuszki

Gra terenowa „Fort Boyard” na Kopcu Kościuszki

Mieliśmy ostatnio okazję przekonać się jakie to uczucie zaanektować (dosłownie) jeden z najważniejszych zabytków Krakowa. Jednemu z zagranicznych klientów zaproponowaliśmy tę lokalizację, aby w idealny sposób połączyć rys historyczny z dobrą, integracyjną zabawą! Zrealizowaliśmy scenariusz gry terenowej Fort Boyard – były skarby, zagadki, poszukiwania mędrca, fałszywe klucze i naprawdę dużo śmiechu! Ale też zdrowej rywalizacji między grupami w dotarciu do tajemniczej skrzyni – w której czekały nasze polskie dobra narodowe!

GRA TERENOWA W KRAKOWIE – polecane miejsca

Agencja Bossa Nova Events już wielokrotnie miała okazję przeprowadzać niesamowite gry miejskie na terenie Krakowa. Miasto oferuje bardzo dużo lokalizacji i obiektów, w których można zorganizować tego typu integracje. Niezwykła atmosfera tych miejsc dodatkowo wzmacnia odbiór przygotowanego przez nas scenariusza. 

Jedną z lokalizacji, które możemy zdecydowanie polecić do organizacji gry terenowej jest właśnie Kopiec Kościuszki. Wielu z Was pewnie się zastanawiało czym ten kopiec właściwie jest? Wzgórzem? Zabytkiem? Dlaczego nosi taką nazwę? Już spieszymy z odpowiedziami! Jest to miejsce, które powstało w celu uczczenia pamięci bohatera narodowego – Tadeusza Kościuszki. Opinia publiczna domagała się, aby wznieść monument upamiętniający dokonania Naczelnika. Finalnie zdecydowano się usypać kopiec, podobny do tych, które już od dawien dawna istniały w Krakowie – Wandy i Krakusa i które były uznawane za wzór trwałości oraz niezniszczalności. W latach 1850 – 55 wzgórze przejęli Austriacy, którzy wznieśli wokół kopca fortyfikacje. Po II Wojnie Światowej zostały one częściowo rozebrane, a elementom budynków, które pozostały nienaruszone, w późniejszych latach nadawano nowe funkcje. Dziś kopiec jest atrakcją turystyczną z pięknym widokiem na cały Kraków, którą po prostu trzeba odwiedzić, zwiedzając miasto.

Na Kopiec Kościuszki wiedzie kilka dróg – wiele z nich przez Salwator. Jest to wyjątkowo piękny zakątek Krakowa, posiadający bogatą historię i również idealnie nadający się do organizacji gry terenowej!. Znajduje się na końcowych, szczytowych partiach Pasma Sowińca, które malowniczo opada tu ku Wiśle. Pierwsze osadnictwo w tym miejscu datuje się na środkowy paleolit, kiedy to wzgórze zamieszkiwali łowcy mamutów! Następnie istnieć tu miała osada z pogańską świątynią. Na początku XX wieku na wzgórzu powstało osiedle willowe, zamieszkiwane przez wiele wybitnych postaci i po dziś dzień uważane za symbol miasta-ogrodu. 

Inne krakowskie lokalizacje, w których z powodzeniem możemy zorganizować dla Was grę terenową to: Stary Rynek i jego okolice, Kazimierz – dawna dzielnica żydowska, Stare Dębniki – dawna wieś naprzeciw Wawelu, Podgórze z Kopcem Krakusa i malowniczymi uliczkami, Nowa Huta – dzielnica-miasto zaprojektowana od podstaw w okresie socjalizmu oraz Zabłocie ze swoimi poprzemysłowymi przestrzeniami.

INTEGRACJA FIRMOWA – zaufaj profesjonalistom!

Agencja Bossa Nova Events posiada bogate doświadczenie w organizacji gier terenowych i integracyjnych imprez firmowych z elementami team buildingu. Z chęcią się nim podzielimy! Jeśli planujecie wyjazdy firmowe, integracje zespołów, team building, czy firmowe eventy sportowe, piszcie i dzwońcie śmiało! Nasz team kreatywny zaproponuje najlepsze dla Waszej firmy rozwiązania, dopasowane do możliwości uczestników, ciekawe i szalenie skuteczne! Imprezy firmowe realizujemy zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – dlatego jeśli chcielibyście zabrać pracowników w integracyjną podróż życia – incentive travel również dla Was zorganizujemy! Nasza agencja eventowa oferuje dodatkowo programy zwiedzania najpiękniejszych zakątków Polski dla grup zagranicznych (DMC incoming). Dlatego jeśli do Waszej firmy przyjeżdża delegacja z innego kraju – bez problemu się nią zajmiemy! Zaufaj doświadczonym profesjonalistom!