eventy firmowe
Strona główna Aktualności Szlachetna paczka – coroczna akcja charytatywna

Szlachetna paczka – coroczna akcja charytatywna

Okres świąteczny to idealny moment na refleksję i skupienie uwagi na potrzebujących. W naszym codziennym pędzie często zapominamy o świecie, w którym inni potrzebują naszej pomocy. Warto pomyśleć o tych, którzy są samotni i często spędzają świąteczne chwile w odosobnieniu. Na szczęście zimowy okres świąteczny niesie za sobą mnóstwo cudownych inicjatyw i akcji charytatywnych, które kierują swoje działania do osób chorych, poszkodowanych i najbardziej potrzebujących. Jedną z takich inicjatyw jest Szlachetna Paczka, którą mieliśmy okazję wesprzeć w tym roku już po raz drugi i na pewno nie ostatni!

Tym razem wybraliśmy spośród grupy potrzebujących jedną rodzinę, dla której mogliśmy zorganizować pomoc i cały pakiet potrzebnych rzeczy. Szlachetna Paczka jest akcją, w którą bardzo wierzymy i uważamy, że jest to realna pomoc dla rodzin i odpowiedź na ich faktyczne potrzeby. Z całego serca kibicujemy organizatorom i zachęcamy wszystkie zaprzyjaźnione firmy i naszych klientów do angażowania się i niesienia wspólnego dobra, co przy okazji niesamowicie zintegruje zespół i wprawi w cudowną, świąteczną atmosferę. 

ŚWIĄTECZNE POMAGANIE – świąteczna integracja 

Oprócz wspomnianej wcześniej Szlachetnej Paczki, często firmy angażują się i organizują swoje własne akcje charytatywne. Jest to świetny sposób na dołożenie swojej cegiełki do zbiórki i zachęcenie pracowników do tego samego. Zorganizowane wewnątrz firmy akcje charytatywne to również niesamowita okazja do integracji zespołowej i nie tylko. Jakie akcje charytatywne warto zorganizować w swojej firmie? Wspólna zbiórka żywności i artykułów przemysłowych – Jest to inicjatywa długoterminowa, którą zazwyczaj trzeba zaplanować na kilka, a nawet kilkanaście tygodni przed świętami. Jest to świetny sposób na zaangażowanie pracowników, którzy nie są przekonani do przekazywania datków pieniężnych na tego typu akcje, ale chętnie podzielą się swoimi zapasami żywności lub kupią jakiś artykuł spożywczy/przemysłowy z listy potrzebujących.  Koncerty charytatywne – Świetne połączenie integracji i rozrywki dla pracowników z elementem zbiórki pieniężnej. Oprócz tego, że pracownicy spędzą cudownie czas i nastroją się przed nadchodzącymi świętami, być może uda im się uzbierać kwotę, którą potem będzie można przekazać na szczytny cel.  Mecze charytatywne – Charytatywne mecze piłki nożnej czy siatkówki to prawie tradycja. Znani sportowcy zmagają się z bardziej amatorskimi drużynami, a wszystko po to, by zebrać rzeszę kibiców, którzy będą się świetnie bawić podczas tego widowiska i jednocześnie będą mogli wspomóc szczytny cel. Czemu nie zorganizować takiego meczu pomiędzy zespołami w Twojej firmie? Sprzedaż ciast – wróćmy do czasów szkolnej młodości. Świąteczny kiermasz, domowe wypieki za symboliczną kwotę, w całości przekazaną na jedną z akcji charytatywnych? Czemu nie! Każdy przecież chciałby spróbować pysznego sernika spod rąk własnego szefa i poznać się na jego talencie kulinarnym ? Charytatywny wieczór gier planszowych – Tak jak w przypadku koncertów charytatywnych, wieczór planszówek to świetna okazja do integracji i zbiórki pieniężnej. Pracownicy w niezobowiązującym klimacie spędzają razem czas podczas planszówek, rozgrywają turnieje i zbierają symboliczne kwoty dla potrzebujących. Charytatywne, świąteczne śniadanie wykonane przez managerów dla pracowników – każda inicjatywa, która zachęci Twoich pracowników do dołożenia swojej pieniężnej cegiełki na szczytny cel mile widziana! Wspólne świąteczne śniadanie w pracy świetnie zintegruje zespół, a wykonane przez managera posiłki na pewno wywoła wielkie poruszenie i aprobatę zaproszonych:) 

Każdy z nas może dobrowolnie wziąć udział w choć jednej z opisanych akcji lub zorganizować ją w swojej firmie. Wystarczy tylko odrobina empatii i chęci do niesienia pomocy tym potrzebującym. Jak co roku, mocno zachęcamy do organizowania takich akcji na własną rękę, na poziomie lokalnym swojej firmy. Nie wymaga to wielkiego doświadczenia i całego zespołu organizacyjnego – gwarantujemy również, że pracownicy zawsze chętnie się angażują i pomagają w organizacji tego typu eventów w firmie. 

Jeśli jednak chciałbyś zorganizować większą akcję i serię eventów charytatywnych w swojej firmie i potrzebujesz wsparcia organizacyjnego – skontaktuj się z nami. Zawsze chętnie dołożymy swoją cegiełkę do czynienia dobra. Służymy dobrymi wskazówkami, naszym wieloletnim doświadczeniem w branży eventowej oraz profesjonalną obsługą, która zaowocuje wydarzeniem zorganizowanym na najwyższym poziomie.