wyjazd firmowy

Sardynia – wyjazd firmowy na szmaragdową wyspę Włoch

Strona główna Portfolio Sardynia – wyjazd firmowy na szmaragdową wyspę Włoch

Sardynia – wyjazd na szmaragdową wyspę Włoch

Sardynia słusznie nazywana jest najpiękniejszą, szmaragdową wyspą Włoch! Wszystko co najlepsze skumulowało się tutaj na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Jak się też przekonaliśmy, poza turystycznym aspektem – jest to idealne miejsce na zorganizowanie międzynarodowej konferencji & szkolenia. O eventowych możliwościach Sardynii można by pisać naprawdę długo! 

WALORY NATURALNE i ATRAKCJE TURYSTYCZNE SARDYNII

Zacznijmy od walorów naturalnych. Jest to druga, co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym (zaraz po Sycylii). Jej wybrzeże jest niezwykle urozmaicone  – w większości skaliste, poprzecinane kilkoma szerokimi zatokami, licznymi przesmykami, a w wielu miejscach zakończone malowniczymi cyplami. Nie brakuje tu pięknych lagun z turkusową wodą oraz zachwycających, piaszczystych plaż. Nieopodal wybrzeża znajduje się kilka mniejszych wysepek, które nie ustępują swym urokiem Sardynii. Śródziemnomorski klimat sprawia, że udany wypoczynek możliwy jest tutaj w zasadzie o każdej porze roku, a liczba dni słonecznych przekracza 300. Raj? Bez wahania możemy zgodzić się z tym stwierdzeniem! 

Wyspa cieszy się dużą popularnością, nie tylko zagranicznych turystów, ale i samych Włochów – nic dziwnego. Oprócz walorów naturalnych, może poszczycić się bogatym dziedzictwem kulturowym. Na Sardynii widoczne są pozostałości cywilizacji nuorskiej, która do dziś fascynuje naukowców (zachowało się tu ponad 700 budowli w kształcie ściętego stożka, a pojawiają się również głosy, że Sardynia jest mityczną Atlantydą!). Oryginalny dialekt, tradycyjne obrzędy, nietuzinkowy folklor i kuchnia oparta o lokalne produkty to zdecydowane atuty regionu. Podobno życie na wyspie gwarantuje szczęście i długowieczność. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć – Sardynia to kraina stulatków!

 SARDYNIA I WYJAZD FIRMOWY

Na wyspie znajdziemy mnóstwo atrakcji, które z powodzeniem możemy włączyć do programu wycieczki firmowej oraz urozmaicić nimi konferencję czy szkolenie, odbywające się tym malowniczym regionie. Doświadczyli tego nasi klienci, których jakiś czas temu zabraliśmy na wyjazd integracyjny, połączony ze zwiedzaniem. 

Nasza agencja eventowa w szczególności poleca wizytę w Cagliari (stolicy wyspy) z lokalnym przewodnikiem, który opowie o najciekawszych faktach z historii miasta. Kolejną ciekawą aktywnością podczas wyjazdu firmowego może być odwiedzenie jednej z licznych winiarni i posmakowanie regionalnych trunków – cannonau i vermentino. Następnym punktem na trasie wycieczki firmowej może być Alghero – zwane małą Barceloną. Warto udać się także do miasteczka Bosa – najbardziej kolorowego na całej Sardynii. Uczestnicy wyjazdu na pewno docenią też rejs na jedną z mniejszych, prawie bezludnych wysepek leżących wzdłuż wybrzeża. W czasie incentive tour sprawdzą się również wycieczki do m.in. Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gór Gennargentu, Groty Neptuna, Jaskini Ispinigoli czy wąwózu Su Gorroppu. Na koniec nie możemy oczywiście pominąć plażowania (polecane plaże: Spiaggia del Principe, Cala Brandinchi, Berchida, Cala Goloritze, Tuerredda, La Pelosa). 

Oprócz zwiedzania, wyjazd firmowy warto wzbogacić aktywnością fizyczną. Sardynia stwarza ku temu bardzo sprzyjające warunki – dysponuje dobrze przygotowanymi trasami pieszymi czy rowerowymi. Podczas wyjazdu integracyjnego, motywacyjnego czy konferencji warto zadbać o nietypowe atrakcje, które zaskoczą uczestników i pozostaną w ich pamięci na długo – może w takim razie gra terenowa, nawiązująca do legendy o Atlantydzie? Gwarantujemy dużą dawkę pozytywnych emocji!

BAZA HOTELOWA I KONFERENCYJNA

Organizacja konferencji, szkolenia czy wyjazdu firmowego na Sardynii to czysta przyjemność. Na wyspie znajdziemy różnorodną bazę hotelową, począwszy od kameralnych obiektów, po duże hotele międzynarodowych sieci, oferujące doskonale wyposażone sale konferencyjne oraz udogodnienia dla grup. 

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem kierunku na kolejny wyjazd firmowy lub konferencję – Sardynia może być bardzo dobrą opcją. Chętnie przygotujemy dla Was propozycję programu dopasowanego do uczestników i realizującego cele organizatora. Zaproponujemy idealne lokalizacje i dobierzemy aktywności, które urozmaicą pobyt na wyspie oraz sprawią, że będzie on niezapomniany! Zapraszamy do kontaktu!