festiwal bossa nova events

Open Hair Festival 2021 – festiwal w Sieradzu

Strona główna Portfolio Open Hair Festival 2021 – festiwal w Sieradzu

Open Hair Festival 2021 czyli festiwal pełen emocji!

Na powitanie lata zorganizowaliśmy jedno z ciekawszych wydarzeń w tym roku! Open Hair Festival 2021 to cykliczna impreza, która odbywa się w Sieradzu – mieście słynnego Antoine Cierplikowskiego – genialnego fryzjera, artysty, wizjonera. To wokół tej postaci skupione są wydarzenia trzech dni festiwalu – koncerty, pokazy mody, spotkania z gwiazdami, fryzjerami, stylistami, projektantami. Na te kilka dni Sieradz zamienił się w plenerowe, wielowymiarowe wydarzenie, w którym każdy, niezależnie od wieku znalazł dla siebie coś interesującego. 

Koncepcja i kreacja wydarzenia

Przygotowania do Open Hair Festival to kilka miesięcy pracy teamu Bosa Nova Events Urzędu Miasta Sieradz. Wizja naszej koncepcji i tworzenia kreacji tego niezwykle barwnego wydarzenia spotkała się ze spójną wizją naszego klienta . Zależało nam na tym, aby stworzyć niepowtarzalny klimat, w którym odnajdzie się każdy – zarówno młodzi festiwalowicze, jak i wieloletni koneserzy muzyki i sztuki! Chcieliśmy przede wszystkim podkreślić charakter eventu, który mocno skupiał się nie tylko na koncertach, ale na świecie fryzur, mody i postaci Antoine’a Cierplikowskiego, dlatego niemal do każdego naszego działania staraliśmy się wpleść elementy, kojarzące się z wymienionymi kategoriami. Efektem tych działań był niezapomniany, piękny festiwal. 

Pierwszy dzień festiwalu – piątek 9 lipca

Piątek 9 lipca – to wtedy ruszył Sieradz Open Hair Festival. Nie ukrywamy – ogromne ulewy i burze sprawiły, że piątkowa realizacja stanęła pod znakiem zapytania, a zespół Bossa Nova Events kilkakrotnie montował i demontował scenografię. Mimo niesprzyjającej pogody, nie dopuszczaliśmy myśli, że możemy zawieść uczestników festiwalu i to podejście nam się opłaciło, bo godzinę przed realizacją przestało padać, a my mogliśmy w pośpiechu dokończyć ostatnie przygotowania. Festiwalowicze od razu ruszyli do naszej strefy chill-out oraz strefy gier planszowych, w której oprócz tradycyjnych planszówek, mogli również skorzystać z gier w wersji XXL! Idąc za naszym celem, stworzyliśmy w pełni personalizowane gry w charakterze fryzjerstwa, mody i festiwalu, a takie atrakcje plenerowe spodobały się szczególnie najmłodszym uczestnikom wydarzenia.

Piątkowe koncerty rozpoczął Sosnowski, który odgonił chmury i rozgrzał widownię już na samym początku festiwalu. Wyjątkowy głos artysty oczarował nie jednego festiwalowicza, a energia, którą przekazał publiczności wprawiła w ruch nie jedną nóżkę. 🙂 Scena OFFowa na Zamkowym Wzgórzu gościła również zespół WaluśKraksaKryzys, który porwał do tańca niemal wszystkich obecnych swoimi energetycznymi utworami. W trakcie piątkowego eventu plenerowego, uczestnicy mogli korzystać ze strefy foodtrucków – było pysznie i bardzo muzycznie!

Drugi dzień festiwalu – sobota 10 lipca

Sobota była dużym wyzwaniem pod względem organizacyjnym, ze względu na złożoność programu imprezy plenerowej. Pomimo dwóch godzin snu, nasza ekipa miała bardzo dużo energii i od rana z pasją koordynowała kolejny dzień realizacji.

Już od 14:00 można było podziwiać wystawę malarstwa i rysunku Małgorzaty Szymańskiej – Cegiełki, o 16:00 na ul. Rycerskiej odbył się pierwszy pokaz mody, a o 16:30 uczestnicy mogli posłuchać Damiana Kordasa, który pojawił się w strefie autorskiej na Rynku. Damian opowiedział o swojej karierze, zaczynając od kuchni i pasji do gotowania, a kończąc na działalności na Instagramie. Od 17:00 gościliśmy Karolinę Limbach – osobowość modową i telewizyjną, która oprócz udzielenia ciekawego wywiadu, przeprowadziła też konsultacje modowe, a chętnych na te porady było naprawdę dużo!

Tego dnia na Rynku koncertowali Rozen oraz The Cassino, odbyła się wystawa Marcina Grabi, festiwalowicze mogli uszyć garnitur dla Antoine’a, a szkoła Anagra pokazała prawdziwe popisy fryzjerskie oraz opowiedziała o tym, jak pandemia zmieniła kierunek stylizacji włosów.

O 21:00 rozpoczął się kosmiczny koncert Bass Astral x Igo, który przekazał publice elektroniczne brzmienia w nowej odsłonie, a także zaprezentował nowy projekt – Ensemble. Jakub Tracz i Igor Walaszek wraz z zespołem stworzyli niezapomnianą atmosferę podczas Open Hair Festival i jedno jest pewne – pomimo już dużej popularności muzyków, Bass Astral x Igo z pewnością zyskali sporą rzeszę nowych fanów!

Trzeci dzień festiwalu – niedziela 11 lipca

Finałowy dzień festiwalu rozpoczął się z przytupem. Od 15:00 na Rynku trwała rejestracja do rodzinnej gry miejskiej „Śladami Antoine’a”, podczas której można było wygrać wiele nagród. W grze terenowej wzięło udział ponad 200 osób! Nasz team stworzył niezwykle ciekawe i angażujące zadania w przestrzeni miejskiej dla całych rodzin, co widać spotkało się z dużą aprobatą. 🙂

Tego dnia na Rynku koncertowali Anna Malek wraz z zespołem, wykonując coverowe utwory The Jackson 5 oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Odbyły się również intrygujące spotkania z fotoreporterem Maciejem Stanikiem, a także influencerką Magdą Beredą, która m.in. nagrała wspólnego Tik-Toka z fanami. Artystkę Anię Glik, festiwal połączył z firmą Tubądzin, a owocem ich współpracy jest autorski kolaż promujący nową kolekcję „White Opal”. W niedzielę odbył się również finał akcji „Szyjemy garnitur dla Antoine’a”.

Sieradz Open Hair Festival zakończył długo wyczekiwany koncert Zalewskiego, który przyciągnął ogromną publiczność i oczarował ją swoim brzmieniem. Jego występ na Scenie Głównej był idealnym zwieńczeniem całych trzech dni festiwalu i podarował uczestnikom niezapomniane emocje.

Jeśli nie było Cię na tegorocznej edycji Open Hair Festival, z pewnością powinieneś nadrobić zaległości w przyszłym roku! Jeśli natomiast chciałbyś zorganizować fantastyczne, muzyczne wydarzenie – skontaktuj się z nami! Wspólnie stworzymy niezapomniany event. 🙂

Źródło zdjęć: https://openhair.pl