event It

Event IT – Hackhaton, czyli 26 godzin kodowania

Strona główna Portfolio Event IT – Hackhaton, czyli 26 godzin kodowania

Hackhaton, czyli 26 godzin kodowania! #eventyIT

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność współorganizować event IT Hackathon, czyli ponad 24 godzinny czas wymyślania, kodowania i testowania – wszystko po to, żeby zaprojektować i stworzyć między innymi najlepszy produkt SMART CITY dla mieszkańców i mieć realny wpływ na polepszenie jakości życia w Krakowie.

Celem organizowanego przez nas Hackathonu było stworzenie platformy miejskiej o charakterze Corporate Social Responsibility (społeczna odpowiedzialność biznesu). Rozwiązanie miało służyć mądremu połączeniu: lokalnych liderów inicjatyw i projektów, instytucji otoczenia biznesu, NGO oraz wolontariuszy, firm chcących wspierać lokalne projekty. 

Projekty powstawały w interdyscyplinarnych zespołach, a ich celem było stworzenie możliwie najlepszego rozwiązania w określonym czasie. Była to praca nad realnym produktem dla miasta z obszaru Smart City, który zostanie uruchomiony wkrótce po zakończeniu spotkania. Jako współorganizatorzy zagwarantowaliśmy uczestnikom dostęp do mentorów oraz udział znanych firm z branży nowych technologii.

CZY HACKATHON TO EVENT TYLKO DLA FIRM IT?

Hackathon czyli maratony projektowania, na stałe weszły do słownika specjalistów przede wszystkim z branży IT – ale czy tylko? W miarę rozwoju nowych technologii i świadomości korzyści, jakie daje skuteczny event marketing – po takie rozwiązania sięgają również osoby, którym zależy na wdrażaniu nowych rozwiązań w swoich biznesach. Obecnie organizowanie hackathonów z powodzeniem praktykowane jest także w innych branżach. 

ZORGANIZOWANIE 24-godzinnego eventu IT to nie lada wyzwanie!

Myślisz o zorganizowaniu takiego wydarzenia w swojej firmie lub dla pracowników swojej firmy? Jeśli tak – skontaktuj się ze specjalistami, którzy mają doświadczenie w dziedzinie eventów IT i Hackathonów. Przed przystąpieniem do realizacji takiego projektu, najważniejsze jest określenie celów, jakie mają przyświecać temu wydarzeniu. Gdy odpowiemy sobie na te pytania, możemy przystąpić do dalszych etapów organizacji. Znalezienie zmotywowanych uczestników, zaproszenie do współpracy odpowiednich mentorów i specjalistów, zapewnienie odpowiedniej, technicznej infrastruktury – to tylko niektóre z kwestii, o których trzeba pamiętać organizując 24-godzinny Hackathon. Jeśli szukasz firmy, która osiągnie wyznaczone wspólnie cele i zorganizuje event firmowy jakim jest maraton projektowania, skontaktuj się z nami!