Eko Warsztaty Online

Działamy dla klimatu – eko warsztaty online

Strona główna Portfolio Działamy dla klimatu – eko warsztaty online

Działamy dla klimatu – eko warsztaty online

Końcówka roku 2020 obfitowała w naszej agencji w eventy online – również te edukacyjne. Jednym z nich były świąteczne eko-warsztaty dla młodzieży, zorganizowane na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Jako agencja eventowa byliśmy odpowiedzialni za całokształt wydarzenia: stworzenie dedykowanej strony internetowej z informacjami o wydarzeniu, przygotowanie platformy internetowej z programem warsztatów, program prelegentów i nagranie warsztatów, przeprowadzenie quizu wśród uczestników, opracowanie materiałów graficznych oraz promocję eventu wśród grupy docelowej.

EKOLOGICZNE WARSZTATY ONLINE – wiedza w najlepszej oprawie

Ekologiczne warsztaty online, które mieliśmy przyjemność organizować, skierowane były do osób w wieku szkolnym i licealnym. Aby zainteresować młodzież wzięciem udziału w wydarzeniu, postawiliśmy na atrakcyjne tematy, nowoczesną formę i rozpoznawalne twarze prowadzących.  

Uczestnicy mogli poznać m.in. kreatywne zastosowanie szklanych słoików. Warsztat poprowadziła Anna Jaklewicz – podróżniczka, edukatorka i aktywistka ekologiczna, inicjatorka społecznej akcji sprzątania świata „Książka za worek śmieci”. 

Kolejnym tematem, który został poruszony podczas naszego wydarzenia online były ozdoby świąteczne w wersji eko. Warsztat poprowadziła Dominika Łabędzka – twórczyni kanału na YouTube: Rejestruje, znana ekologiczna pasjonatka i aktywistka.

Uczestnicy dowiedzieli się również jak przygotować świąteczny, piernikowy chleb bananowy z chałką w stylu zero waste, a wiedzę tą przekazał pasjonat gotowania i szef kuchni – Paweł Wojtyga.

Wstęp i zakończenie warsztatów online poprowadził – Wojtek Kaczmarczyk – znany i lubiany Youtuber z kanału: https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw. Ponadto: Influencer, prezenter i konferansjer prowadzący wiele naszych eventów w całej Polsce. 

Uczestnicy eventu zostali osobiście przywitani przez Podsekretarza stanu – Adama Guibourge-Czetwertyńskiego oraz Młodzieżową Radę Klimatyczną.

Zwieńczeniem warsztatów online był quiz zawierający pytania odnośnie wcześniej zdobytej wiedzy i ogólnych zagadnień dotyczących ochrony środowiska. Ministerstwo nagrodziło szkoły z największą liczbą punktów.

JAK WYPROMOWAĆ EVENT ONLINE? Oczywiście w internecie!

W ramach realizacji warsztatów „Działamy dla klimatu”, nasza agencja eventowa podjęła szereg działań mających na celu wypromowanie wydarzenia wśród młodzieży i nauczycieli. 

Przygotowaliśmy strategię i szereg działań promocyjnych, które pozwoliły nam zebrać sporą liczbę uczniów i nauczycieli do udziału w warsztatach. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, w związku z czym zdecydowaliśmy się przedłużyć projekt o kilka dni. Przygotowaliśmy wszystkie teksty i projekty graficzne, które pojawiły się w kilkudziesięciu grupach na Facebooku, skierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  

Wśród licznych działań promocyjnych, zapewniliśmy między innymi emisję filmików zapowiadających warsztaty online na vlogach osób popularnych wśród młodzieży; utworzyliśmy stronę wydarzenia w mediach społecznościowych, jak również przygotowaliśmy i wysłaliśmy newslettery do sekretariatów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

„Działamy dla klimatu – zobacz co możesz zrobić” to warsztat online, który okazał się dużym sukcesem. Jako organizatorzy mamy podwójną satysfakcję, z uwagi na poruszaną w nim tematykę eko i zero waste! 

Z eventem online dotarliśmy do około 45 000 tys osób! 

Jeśli planujesz organizację warsztatów online – na dowolny temat, chętnie przygotujemy kompleksową ofertę ich realizacji i promocji!