Ładuję…

▪ Gra terenowa „Fort Boyard” na Kopcu Kościuszki

Mieliśmy ostatnio okazję przekonać się jakie to uczucie zaanektować (dosłownie) jeden z najważniejszych zabytków Krakowa. Jednemu z zagranicznych klientów zaproponowaliśmy tę lokalizację, aby w idealny sposób połączyć rys historyczny z dobrą, integracyjną zabawą! Zrealizowaliśmy scenariusz gry terenowej Fort Boyard – były skarby, zagadki, poszukiwania mędrca, fałszywe klucze i naprawdę dużo śmiechu! Ale też zdrowej rywalizacji między grupami w dotarciu do tajemniczej skrzyni – w której czekały nasze polskie dobra narodowe!
 GRA TERENOWA W KRAKOWIE – polecane miejsca
Agencja Bossa Nova Events już wielokrotnie miała okazję przeprowadzać niesamowite gry miejskie na terenie Krakowa. Miasto oferuje bardzo dużo lokalizacji i obiektów, w których można zorganizować tego typu integrację. Niezwykła atmosfera tych miejsc dodatkowo wzmacnia odbiór przygotowanego przez nas scenariusza. 
Jedną z lokalizacji, które możemy zdecydowanie polecić do organizacji gry terenowej jest właśnie Kopiec Kościuszki. Wielu z Was pewnie się zastanawiało czym ten kopiec właściwie jest? Wzgórzem? Zabytkiem? Dlaczego nosi taką nazwę? Już spieszymy z odpowiedziami! Jest to miejsce, które powstało w celu uczczenia pamięci bohatera narodowego – Tadeusza Kościuszki. Opinia publiczna domagała się, aby wznieść monument upamiętniający dokonania Naczelnika. Finalnie zdecydowano się usypać kopiec, podobny do tych, które już od dawien dawna istniały w Krakowie – Wandy i Krakusa i które były uznawane za wzór trwałości oraz niezniszczalności. W latach 1850 – 55 wzgórze przejęli Austriacy, którzy wznieśli wokół kopca fortyfikacje. Po II Wojnie Światowej zostały one częściowo rozebrane, a elementom budynków, które pozostały nienaruszone, w późniejszych latach nadawano nowe funkcje. Dziś kopiec jest atrakcją turystyczną z pięknym widokiem na cały Kraków, którą po prostu trzeba odwiedzić, zwiedzając miasto.
Na Kopiec Kościuszki wiedzie kilka dróg – wiele z nich przez Salwator. Jest to wyjątkowo piękny zakątek Krakowa, posiadający bogatą historię i również idealnie nadający się do organizacji gry terenowej!. Znajduje się na końcowych, szczytowych partiach Pasma Sowińca, które malowniczo opada tu ku Wiśle. Pierwsze osadnictwo w tym miejscu datuje się na środkowy paleolit, kiedy to wzgórze zamieszkiwali łowcy mamutów! Następnie istnieć tu miała osada z pogańską świątynią. Na początku XX wieku na wzgórzu powstało osiedle willowe, zamieszkiwane przez wiele wybitnych postaci i po dziś dzień uważane za symbol miasta-ogrodu. 
Inne krakowskie lokalizacje, w których z powodzeniem możemy zorganizować dla Was grę terenową to: Stary Rynek i jego okolice, Kazimierz – dawna dzielnica żydowska, Stare Dębniki – dawna wieś naprzeciw Wawelu, Podgórze z Kopcem Krakusa i malowniczymi uliczkami, Nowa Huta – dzielnica-miasto zaprojektowana od podstaw w okresie socjalizmu oraz Zabłocie ze swoimi poprzemysłowymi przestrzeniami.
 INTEGRACJA FIRMOWA – zaufaj profesjonalistom!
Agencja Bossa Nova Events posiada bogate doświadczenie w organizacji gier terenowych i integracyjnych imprez firmowych z elementami team buildingu. Z chęcią się nim podzielimy! Jeśli planujecie wyjazdy firmowe, integracje zespołów, team building, czy firmowe eventy sportowe, piszcie i dzwońcie śmiało! Nasz team kreatywny zaproponuje najlepsze dla Waszej firmy rozwiązania, dopasowane do możliwości uczestników, ciekawe i szalenie skuteczne! Imprezy firmowe realizujemy zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – dlatego jeśli chcielibyście zabrać pracowników w integracyjną podróż życia – incentive travel również dla Was zorganizujemy! Nasza agencja eventowa oferuje dodatkowo programy zwiedzania najpiękniejszych zakątków Polski dla grup zagranicznych (DMC incoming). Dlatego jeśli do Waszej firmy przyjeżdża delegacja z innego kraju – bez problemu się nią zajmiemy! Zaufaj doświadczonym profesjonalistom!

Translate »