Ładuję…

▪ Najlepsze pomysły na firmowy eko piknik

Okres wiosenno-letni to idealny czas na organizację pikników firmowych. Od początku naszej działalności wspieramy, tworzymy i wdrażamy ekologiczne idee, dlatego tak bardzo cieszy nas, gdy firmy decydują się na realizacje wydarzeń plenerowych w duchu eko. Dziś uchylamy rąbek tajemnicy i dzielimy się z Wami najlepszymi pomysłami na ekologiczny piknik firmowy!

▪ LOKALIZACJA MA ZNACZENIE!

Wydawać by się mogło, że pikniki firmowe z definicji są bardziej przyjazne środowisku niż inne rodzaje wydarzeń. Warto jednak zagłębić się w temat lokalizacji, aby mieć pewność, że organizowane wydarzenie plenerowe jak najlepiej wpisze się w ideę ekologii.

Zacznijmy od dojazdu do miejsca, w którym odpędzie się letni piknik. Jeżeli wybierzemy miejsce, które z pozoru będzie idealne na organizację ekologicznego wydarzenia, ale dotrzeć do niego można jedynie za pomocą auta, to automatycznie tracimy szansę na redukcję śladu węglowego. Warto więc zdecydować się na lokalizację, do której uczestnicy będą mogli trafić pieszo, z pomocą środków transportu publicznego czy np. rowerem.

Istnieje również wiele obiektów, które funkcjonują zgodnie z zasadami eko, przy których możemy zorganizować idealny plenerowy event firmowy. Miejsca takie przywiązują dużą wagę do segregacji odpadów, wspierają ideę zero waste czy korzystają z odnawialnych źródeł energii. 

MEBLE I SCENOGRAFIA

Lubimy tworzyć niepowtarzalny klimat na eventach, również tych odbywających się w plenerze. Z pomocą przychodzi scenografia, która jest doskonałym uzupełnieniem motywu letnich pikników i wprowadza uczestników w odpowiedni nastrój. Zamiast wytwarzać zbędne elementy scenograficzne, które po wydarzeniu najpewniej się zmarnują, można posłużyć się odrobiną kreatywności by dobrać dekoracje przyjazne środowisku. 

Stare meble, palety, beczki a nawet opony… Wszystkie te rzeczy można zdobyć niewielkim kosztem i odmalować, aby stały się niezwykle klimatyczną i ciekawą scenografią. Meblom możemy dać drugie życie umieszczając je w strefie chillout, stół który pamięta nasza babcia za czasów młodości może służyć po odnowieniu jako kącik ze słodkimi wypiekami, na beczkach ustawimy długi blat i stworzymy tym samym przestrzeń na konsolę dla DJ, a palety posłużą gościom jako siedziska czy nawet ścianka do zdjęć! Warto ponownie wykorzystywać przedmioty, które z pozoru nadawać by się mogły tylko na śmietnik. Uważamy, że elementy dekoracyjne poddane delikatnemu odświeżeniu dodają piknikowi firmowemu niepowtarzalnego klimatu i na pewno zwrócą uwagę gości. Jest bardziej ekologicznie? Jest!

Jeśli natomiast pomysł z renowacją starych przedmiotów nie przypadł Wam do gustu to proponujemy przerobienie scenografii stworzonej specjalnie na event plenerowy na upominki dla gości lub ponowne jej wykorzystanie przy okazji kolejnego wydarzenia firmowego. 

PIKNIKOWE EKO MENU

Menu skomponowane na bazie lokalnych produktów czy takie, z ograniczoną ilością mięsnych pozycji to zdecydowane musi have ekologicznego pikniku firmowego. Zamiast zapewniania setek plastikowych butelek z wodą, warto zaproponować uczestnikom przyniesienie własnych. Stacje uzupełniania wody pomogą im zadbać o właściwe nawodnienie przez cały czas trwania wydarzenia. Jedzenie, które zostanie przygotowane, a nie podane gościom można przekazać do banku żywności, a plastikowe talerzyki, kubeczki i inne elementy zastąpić tymi, wytworzonymi z biodegradowalnych materiałów. 

ATRAKCJE W DUCHU EKO

Ekologia na firmowych piknikach nie przejawia się jedynie w scenografii i cateringu. Podzielimy się z Wami naszymi ulubionymi propozycjami na atrakcje w duchu eko zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych uczestników eventu plenerowego! 🙂 

  • Kącik eko artysty to idealna atrakcja dla dzieci podczas rodzinnego pikniku firmowego. Najmłodsi artyści mają do dyspozycji ekologiczne materiały i pod okiem profesjonalnych animatorów tworzą dzieła sztuki przyjazne środowisku, a na dodatek uczą się zasad ekologii poprzez dobrą zabawę!

  • Drewniane gry XXL lub tekturowe klocki wysokiej jakości dostarczą wiele radości dzieciom i rodzicom. Domino, jenga i inne gry stworzone z ekologicznych materiałów to jedna z naszych ulubionych pozycji.

  • Ekologiczne warsztaty zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy eventu mogą poznać tajniki kuchni zero-waste, nauczyć się przerabiać stare, zalegające w szafie ubrania, stworzyć ekologiczne kosmetyki do ciała i domu i wiele, wiele więcej!

  • Flow Bike – to kolorowe stacjonarne rowery z blenderem do koktajli. Osoba pedałująca na rowerze wprawia w ruch koło zamachowe i wytwarza energię kinetyczna. Blender nie posiada silnika, dzięki sile naszych nóg osoba pedałujaca wprawia w ruch ostrza blendera i w ciągu 2 minut mamy gotowy, zmiksowany pyszny koktajl.

  • Gra terenowa w tematyce eko ze scenariuszem dopasowanym do grupy docelowej również będzie niebanalnym uzupełnieniem pikniku firmowego, a w dodatku pozwoli rodzicom na aktywne spędzenie czasu z dziećmi.

 *Stacje uzdatniania wody.

Jeśli myślisz o zorganizowaniu ekologicznego eventu w Twojej firmie, napisz do nas! Z chęcią przedstawimy Ci wiele innych propozycji w duchu eko i wspólnie stworzymy event przyjazny planecie. 

Translate »